Gratuit Toll: + 1 888-870-3005 410-625-0808 1611 Bush Street, Baltimore, MD 21230, SUA sales@dredge.com

Mașinist

În prezent căutăm o persoană cu experiență, calificată Masini CNC/strung să vă alăturați echipei noastre în creștere! În această poziție, veți fi responsabil pentru operarea instrumentelor și mașinilor pentru fabricarea pieselor conform specificațiilor desenului tehnic.

Beneficii: Unele dintre beneficiile noastre includ salariu competitiv, planuri medicale/stomatologice/vizuale, opțiuni de investiții 401K, asigurări de viață/AD&D, asistență educațională, program de bunăstare a angajaților etc.

Responsabilități esențiale:

  • Menține curățenia și siguranța în zona de lucru în conformitate cu standardele și reglementările de siguranță aplicabile
  • Configurează și execută diverse freze și strunguri manuale și CNC
  • Utilizează mașini-unelte simple, cum ar fi prese, ferăstraie și foarfece
  • Utilizează utilaje pentru a produce piese utilizate în procesele de producție
  • Citește și interpretează planuri și schițe de proiectare pentru a asigura dimensiunea și specificațiile corespunzătoare pentru piesele
  • Selectează instrumentele de tăiere, atașamentele, accesoriile și materialele adecvate pentru a fi utilizate pe mașini
  • Examinează și măsoară unitățile și piesele finalizate pentru a identifica orice defecte utilizând tehnici de inspecție de bază, cum ar fi șublere, micrometre, indicatoare etc.
  • Se asigură că unitățile sunt conforme cu specificațiile predeterminate și ajustează comenzile mașinii pentru a rezolva erorile de producție
  • Inspectează utilajele pentru orice reparații necesare și efectuează reparații minore în limitele expertizei
  • Îndeplinește alte atribuții conexe atribuite

Cerințe de abilități:

  • diplomă de liceu sau experiență educațională echivalentă; școală profesională sau ucenicie profesională necesară
  • Preferă pregătire profesională/tehnică și ucenicie
  • Abilitatea de a citi planuri și planuri
  • Abilitatea de a opera diferite tipuri de mașini-unelte pentru a efectua prelucrare progresivă
  • Excelente abilități mecanice, abilități de management și abilități organizatorice
  • Atenție exactă și precisă la detalii

  • Sunt necesare perioade prelungite de stat și aplecare
  • Trebuie să poată ridica 50 de kilograme odată

Ellicott Dredges este un angajator cu șanse egale. Îi angajăm pe cei care posedă abilitățile, educația și experiența necesare pentru poziție, indiferent de rasă, culoare, religie, vârstă, sex, origine națională, statut civil sau de veteran, dizabilitate, statut de imigrare sau orice altă categorie acoperită de aplicabile lege.